به بهانه این ایام و سوره مبارکه نصر!

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم

إِذا جاءَ نَصْرُ اللَّهِ وَ الْفَتْحُ وَ رَأَیْتَ النَّاسَ یَدْخُلُونَ فی‏ دینِ اللَّهِ أَفْواجاً فَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّکَ وَ اسْتَغْفِرْهُ إِنَّهُ کانَ تَوَّاباً

آمدن تو هیچ معادله­ای را تغییر نداد، هیچ لبخندی را نشکفت و هیچ کامی را شیرین نکرد،  که می­آیم و نمی­آیمت نمایشی مضحک و تلخ بود به تلخی جام زهر!

چه تلخ بودی آنروز و چه تلخی امروز، زهری که هم آنروز و هم امروز عاجز است از سد شدن در برابر استقرار نصرت خدا و فتح!

تو هیچ وقت نبوده­ای و اکنون هم نیستی، تا آمدن و نیامدنت معنا داشته باشد. آمدن و نیامدن تو نه یاری حق است و نه فتح نمایان! چیزی که نیست، نیست! حتی اگر قاطبه افسادطلب، خوشحال شوند ویا گروهک انحراف تحریک و آن جماعت گرا دهندگانِ اصول، بترسند!

لحظه­ای هم به خیالت نیاید که آمدن تو معادله­ای را تغییر داده است؛ حتی اگر بر مسند هم می نشستی و قیمتی می شکست و جماعتی بیشتر به میدان می آمدند، مبادا که فکر کنی آمدنت نقش  داشته است که اساساً عدالت و حماسه نقش تو و از سنخ تو ودر اقتضای تو نیست!

تو را با حماسه چه کار؟ که پرشورترین حماسه­ها از دریچه چشمانت، با حکمیت برابر است؛ حماسه برای تو هر جایی است که باید ترسید و به مصلحت شرایط را بر ولی تنگ گرفت برای امتیاز دادن!به معرکه آمدن تو، هیچ چیز نیست که بهانه نفس تازه کردن دشمن، ارزش این همه را هم ندارد!

منطق تو، مهره­چینی­هایت، دم از مردم زدن­هایت و قیافه حق به جانبت، مرا یاد سقیفه می­اندازد!

اما از یاد نبر که سقیفه شکست حق نیست، مخدوش شدن غدیر نیست تأخیر در ظهور نیست، چون اصلاً چیزی نیست!

از این روی اگر سقیفه هم بتوانی که بر پا کنی، باز هم باید تسبیح به حمد گفت و به استغفار لب گشود، در نظاره­ی آمدن نصر خدا و فتح، وقتی که مردم فوج فوج حماسه می­آفرینند و داخل در دین خدا می­شوند. و این حضور به آمدن تو هیچ ارتباطی ندارد چون آمدن تو چیزی نیست!

 و خدا همیشه تواب بوده است!

/ 6 نظر / 46 بازدید
محمد رضا

مطلبه عجیبیه!!! کیف نمودیم...

کاشفک

سلام هیچ حرفی نمیشود بعد از خواندن این پست زد چیزی که نیست، نیست! حتی اگر قاطبه افسادطلب، خوشحال شوند..!

طیبه آقابابایی

سلام زیبا بود... خدا به قلمتون برکت بده. یاعلی

حر

خدا همیشه تواب بوه است ... خدا پر برکت تر کند قلم اتان را ... با اجازه لینک کردم که زود به زود سر بزنم ...

وارش

بسم ا... سلام شیخ کاظم این پیر کار کشته سیاست که کلی هم حق گردن این انقلاب داره و درصدیشم ارث خونوادگیشونم هست نمی بخشه یعنی هیشکی ارث باباش و همینجوری نمی بخشه و هنوزم کلی برنامه و نقشه و آدم و چندتایی نامزد محسوس و نامحسوس و خلاصه کلی امید به زندگی و البته همه به همراه همسر مکرمه اس الان به فکر یه بازی دیگه است، شورا توش هست ولی سقیفه نیست ولی بازی خطرناکیه... گفتین نبوده ای و نیستی ولی اتفاقا هست البته در ساحت ملکی نه ملکوتی و از سنخ نگاه شیخ ما و باید جدی گرفتش که البته هستند که حالشو بگیرند...

مجاهد

با سلام چقدر برای من آموزنده است جواب های دقیق و متین شما برای کسانی که به طرز نامعقول سوال می پرسند جوابی از روی عاقبت نگری